"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Marsze Matematyczne na Orientację

W sobotę 1 października w Książu odbyła się XX – jubileuszowa edycja Marszów Matematycznych na Orientację.

Marsze organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich, a celem ich jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co rok bierze w niej udział ponad 1000 osób. W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

Nasze liceum reprezentowały trzy patrole : Jakub Borsukiewicz, Artur Czarnecki i Emilia Kapiec (z klasy 4a), Filip Bienias, Olaf Mazur i Marcin Wojciechowski (z klasy 3a) oraz Wiktoria Kijak, Roksana Matuszewska i Paweł Wojkowski (z klasy 3b i 2a). Grupa naszych uczniów, pod czujnym okiem p. Lesława Lewszyka w sobotni poranek wyruszyła na miejsce zmagań matematycznych.

Po wykonaniu wszystkich zadań i ukończeniu trasy patrol uczniów z klasy 3a:

Filip Bienias, Olaf Mazur i Marcin Wojciechowski zajęli II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych!

Warto zaznaczyć, że w tej kategorii startowało 90 patroli z najbardziej renomowanych liceów, nie tylko z Dolnego Śląska! Nasi uczniowie, zdobywając 1108 punktów, ulegli tylko o 3 punkty patrolowi z LO nr 3 we Wrocławiu, a pokonali m.in. patrole z XIV LO z Wrocławia, II LO z Wałbrzycha, Liceum Akademickiego przy Politechnice Wrocławskiej i II LO z Krakowa. Nasze dwa pozostałe patrole: Kuba, Artur, Emilia, Roksana, Wiktoria i Paweł osiągnęli również bardzo wysokie wyniki, plasując się w górnej części rankingu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

        


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch