"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Indeks dla Marceliny Tomaszewskiej

23 kwietnia 2021 r. zakończyła się V edycja międzynarodowego Konkursu wiedzy historycznej "Polska - Szwecja, między rywalizacją i współpracą". W tych historycznych zmaganiach, za namową nauczyciela historii pana Dariusza Drzała, wzięła udział uczennica klasy 2B, Marcelina Tomaszewska. Ideą konkursu jest propagowanie zasad szacunku, godności i tolerancji na poziomie międzynarodowym jak również na poziomie przenikania się różnych kultur. Konkurs wspierany jest przez Ambasadę Królestwa Szwecji oraz Towarzystwo Polsko-Szwedzkie.

Rozgrywany był w trzech kategoriach pracy pisemnej, multimedialnej lub artystycznej. Nasza uczennica złożyła pracę pisemną, dzięki której znalazła się wśród laureatów konkursu, zajmując 9 miejsce. Tak wysoka lokata daje Marcelinie przywilej wyboru studiów na jednej z sześciu uczelni wyższych, skupionych wokół konkursu, ponieważ jedną z nagród jest indeks.

Gala finałowa odbędzie się 3 lipca w trakcie trwania 45 Wielkiego Turnieju Rycerskiego. Serdecznie gratulujemy Marcelinie i panu Dariuszowi Drzałowi życząc dalszych sukcesów.

 


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch